Toksyna botulinowa

Bellamed

 

 

BOTOX jest preparatem, który podany do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia.

Stosuje się go w niewielkiej, specjalnie dobranej ilości tak, że działa on tylko na mięsień, w którym został podany.

Jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny u wielu tysięcy pacjentów na całym świecie, w tym USA i w Europie.

Za powstawanie zmarszczek i bruzd odpowiada nadmierna aktywność mięśni mimicznych. Niewielka ilość BOTOX – u, podana do tych mięśni powoduje ich rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek, skóra staje się gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna. Działanie utrzymuje się 4 – 5 miesięcy, ale okres ten różni się w indywidualnych przypadkach.

Przez ten czas skóra i mięśnie odpoczywają, a więc po ustąpieniu działania preparatu, zmarszczki nie są tak głębokie, jak przed leczeniem.

Zabieg trwa 10 – 20 minut, polega na kilku wstrzyknięciach, zupełnie niebolesnych, wykonywanych cieniutką igłą.

Zastosowanie:

  • zmarszczki między brwiami (tzw. „lwie”)
  • poprzeczne bruzdy na czole
  • „kurze łapki” wokół oczu
  • napięte pasma mięśnia szerokiego szyi (dwa równoległe fałdy od brody w dół do szyi).

Rezultaty są spektakularne, widoczne w ciągu kilku dni od zabiegu.

Proszę stanąć przed lustrem, zmarszczyć mocno brwi – twarz staje się napięta, trochę nieprzyjazna. Teraz proszę rozluźnić mięśnie twarzy i palcami dodatkowo rozciągnąć nieznacznie na boki i do góry skórę twarzy i okolicy oczu („kurze łapki”). Zmarszczki wygładzają się, twarz jest pogodna, jasna, wypoczęta, młodsza. Taki właśnie jest efekt działania BOTOXU – można to sprawdzić.

Zabiegi wykonują tylko odpowiednio przeszkoleni lekarze, którzy precyzyjnie określają miejsce i dawkę preparatu. Nie jest potrzebne żadne znieczulenie i można wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Jak działa BOTOX?

Za powstawanie bruzd między brwiami odpowiada nadmierna aktywność mięśni tej okolicy. Niewielka ilość preparatu BOTOX podana do mięśnia blokuje odbieranie przez niego impulsów nerwowych i powoduje jego rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek.

Czy BOTOX zadziała u mnie?

Badania kliniczne dowiodły, że u 90% kobiet i mężczyzn uzyskano redukcję zmarszczek między brwiami.

Jak długo trwa leczenie preparatem BOTOX?

Całe leczenie trwa zaledwie 10 min. Lekarze wykonujący zabiegi są przeszkoleni w zakresie stosowania preparatu BOTOX i potrafią precyzyjnie określić miejsca, w które trzeba podać lek, aby uzyskać optymalne rezultaty. Nie potrzebne jest żadne znieczulenie i można wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu.

Czy BOTOX nie spowoduje rozluźnienia całej twarzy?

Nie, BOTOX rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie, do których został wstrzyknięty. Nie przemieszcza się do innych okolic. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek.

Czy są jakieś efekty uboczne leczenia preparatem BOTOX?

Ewentualne działania uboczne, jeśli się pojawią, są przejściowe. Czasami może przejściowo powstać siniak z powodu samego wkłucia igły, szybko ustępuje i jest łatwy do ukrycia pod makijażem.

Jak szybko BOTOX zacznie działać?

W ciągu kilku dni zauważysz znaczące wygładzenie zmarszczek, a po tygodniu będzie widoczny ostateczny efekt.

Jak długo utrzyma się efekt leczenia?

Efekt działania preparatu BOTOX utrzymuje się do 4 miesięcy, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach preparatem BOTOX, rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

Czy moje zmarszczki będą wyglądały gorzej jeżeli nie będę kontynuować leczenia?

Nie. Kiedy BOTOX przestaje działać skóra jest gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna. Zmarszczki nie są takie głębokie jak przed leczeniem. Dopiero z czasem powracają do wyglądu sprzed zabiegu.

Co to jest BOTOX?

BOTOX jest oczyszczonym białkiem produkowanym przez bakterię Clostridium botulinum. Proteina ta, podana do mięśnia blokuje na pewien czas przekazywanie sygnału chemicznego wywołującego skurcz mięśnia. Stosuje się ją w niewielkiej, specjalnie dobranej ilości tak, że działa ona tylko na mięsień, w który została podana.

Czy BOTOX jest bezpieczny?

BOTOX jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny u dziesiątek tysięcy pacjentów na całym świecie w tym w USA i w Europie.

Czy BOTOX jest dla mnie odpowiedni?

Jeżeli chce Pani/Pan poprawić wygląd swojej twarzy i pozbyć się niechcianych zmarszczek między brwiami. Jeżeli dbanie o wygląd ma dla Pani/Pana duże znaczenie. BOTOX może być rozwiązaniem. Lekarz pomoże zdecydować czy BOTOX jest dla Pani/Pana najlepszy.

Gdzie wytwarzany jest BOTOX?

BOTOX jest wytwarzany przez firmę ALLERGAN, która jest jednym ze światowych liderów w okulistyce, na którym to polu ma ogromne doświadczenie, będąc jednocześnie pionierem wielu produktów i technologii. Ponieważ nikt nie potrafi lepiej troszczyć się o wizerunek pacjentów i o to jak siebie widzą, szerokie grupy lekarzy zaufały firmie ALLERGAN, która dała im sposób na poprawę wyglądu pacjentów, ich sprawności i jakości życia.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadmierna potliwość jest bardzo częstym problemem ludzi aktywnych, żyjących w ciągłym pośpiechu i stresie. Mokra dłoń, czy krople potu na czole utrudniają funkcjonowanie wielu ludziom w życiu osobistym i zawodowym. Toksyna botulinowa hamuje pracę gruczołów potowych.
Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu niewielką ilością preparatu, przy użyciu bardzo cienkiej igły, miejsc o zwiększonej potliwości (twarz, pachy, dłonie, stopy). W celu zapewnienia pełnego komfortu pacjentowi, przed zabiegiem wykonuje się miejscowe znieczulenie.
Ustąpienie nadpotliwości obserwuje się po 3-5 dniach po zabiegu i utrzymuje się zwykle do 6 miesięcy. Niekiedy efekt działania leku jest dłuższy z powodu wyeliminowania czynnika emocjonalnego nasilającego pracę gruczołów łojowych.
Podobnie jak w przypadku leczenia zmarszczek zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Przeciwwskazania (czy u każdego można wykonać zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej?)

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży i w czasie laktacji. Innymi rzadko występującymi przeciwwskazaniami są:

  • alergia na toksynę botulinową typu A lub albuminę ludzką;
  • choroby płytki nerwowo-mięśniowej (miastenia gravis, stwardnienie zanikowe boczne, zespół Lamberta-Eatona);
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych (np. gentamycyna);
  • rozległe uszkodzenia skóry;
  • poprzedzające zabiegi chirurgii plastycznej twarzy, także z zastosowaniem silikonu.

Objawy uboczne (czy leczenie botuliną jest bezpieczne?)

Leczenie toksyną botulinową jest bezpieczne. Objawy uboczne występują bardzo rzadko (odsetek powikłań nie przekracza 3%) i co najważniejsze są przemijające.