Voluma – przywracanie objętości twarzy

Bellamed

VOLUMA – nowa broń w walce z procesami starzenia skóry twarzy

stosowanie wskazane u pacjentów:

 • u których występuje zwiotczenie naskórka związane z utratą objętości, z zachowaną jeszcze elastycznością skóry właściwej
 • szczupłych, pragnących zaokrąglić kontury twarzy
 • wykazujących cechy lipoatrofii jarzmowej

Iniekcje produktu voluma corneal mogą także uzupełniać tradycyjny lifting twarzy.

voluma corneal umożliwia:

 • odzyskanie objętości w okolicach skroni, kości policzkowych i policzków w celu odmłodzenia wyglądu twarzy;
 • uzyskanie efektu liftingu poprzez przywrócenie normalnej objętości w wyglądzie okolic skroniowych i policzkowych
 • przeprowadzenie minimalnie inwazyjnej interwencji (powodującej jedynie niewielkie i krótkotrwałe skutki pozabiegowe) zamiast lub po liftingu
 • uzyskanie trwałych i natychmiastowych efektów
 • umożliwia pacjentom odwracalność efektów zabiegu

Voluma Corneal®

Nowe rozwiązanie dla przywrócenia twarzy młodzieńczego wyglądu

Objętość twarzy zmienia się z czasem…

Co czyni VOLUMA Corneal® unikalnym…

W rzeczywistości zmarszczki, będące objawem najczęściej kojarzonym z procesem starzenia się, nie są jedynym elementem powodującym, że nasza twarz wygląda staro. Z czasem zmienia się objętość twarzy. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i zmieniając doskonały owal młodej twarzy.

Ponadto, zależnie od fizjologii, ten tłuszcz może także z wiekiem, lub pod wpływem diety zanikać, skronie zapadają się i zanikają kości policzkowe. Rysy twarzy wyostrzają się, a miękkie zaokrąglenie policzków – symbol młodości – zanika.

Ponieważ pojedyncza sesja zastrzyków wypełniających zmarszczki lub pojedynczy zabieg faceliftingu nie jest nigdy w stanie przywrócić objętości twarzy, firma CORNEAL® opracowała nowy, wstrzykiwalny implant – VOLUMA Corneal, przeznaczony w szczególności do tego celu.

W ciągu kilku minut, dzięki jednemu zastrzykowi VOL.UMA Corneal zapadnięte skronie zostaną wypełnione, objętość kości policzkowych i policzków przywrócona, podbródek wypełniony, zapewniając naturalnie wyglądający rezultat.

Kwas hialuronowy ponownie!

Voluma Corneal jest wstrzykiwalnym środkiem wypełniającym na bazie kwasu hialuronowego – substancji najchętniej stosowanej w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek Stosowany od ponad 10 lat w okulistyce, reumatologii, chirurgii szczękowej i medycynie estetycznej, kwas hialuronowy jest związkiem dobrze znanym i coraz częściej wykorzystywanym w produktach kosrnetycznych, takich jak kapsułki nawilżające skórę, kremy nawilżające oraz maseczki, a także w niektórych opatrunkach przyspieszających gojenie ran.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze i stanowi jeden z jej zasadniczych składników.

Po wielu latach badań Laboratorium Corneal opracowało rewolucyjną technologię „trójwymiarowej matrycy kwasu hialuronowego”, optymalizując cechy kwasu hailuronowego:

 • objętość
 • nawodnienie
 • trwałość

VOLUMA Corneal jest pierwszym zwiększającym objętość wstrzykiwanym implantem oferującym zalety preparatu w pełni ulegającego wchłonięciu (terapia odwracalna, naturalna korekcja i bezpieczeństwo leczenia) w okresie od 12 do 18 miesięcy.

Zastrzyki VOLUMA Corneal można uzupełniać zastrzykami z SURGIDERM® mającymi na celu wypełnienie zmarszczek, oraz SURGILIFT Plus® (mezolifting) mającymi na celu poprawienie zawartości wilgoci w skórze oraz zwiększenie napięcia skóry.

Objętość mająca na celu odmłodzenie twojej twarzy

Dlaczego?

Voluma Corneal to nowy implant na bazie kwasu hialuronowego, który poprzez iniekcję zapewnia długotrwałą odbudowę objętości twarzy Wyniki są natychmiastowe, jednorodne i zapewniające bardzo naturalny wygląd.

Gdzie?

Voluma Corneal zalecany jest do wypełniania policzków, kości policzkowych, skroni i podbródka.

Dla kogo?

Dla ludzi szczupłych, tych, którzy stracili na wadze i proces ten odbił się na ich twarzy, pacjentów, u których skóra staje się coraz bardziej obwisła oraz ludzi cierpiących na zanik tłuszczu w obrębie twarzy.

Zalety

VOLUMA Corneal charakteryzuje się następującymi zaletami:

 • Oparty jest na kwasie hialuronowym i ulega całkowitemu wchłanianiu co oznacza, że terapią można powtarzać wedle potrzeb;
 • Charakteryzuje się doskonała tolerancją dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego o czystości farmaceutycznej;
 • Całkowicie integruje się z tkankami skóry i doskonale dopasowuje się do modelowanych okolic twarzy;
 • Zapewnia trwałość efektów od 12 do 18 miesięcy;
 • Wyniki są natychmiastowe i bardzo naturalnie wyglądające;
 • W określonych wskazaniach można go stosować zamiast zastrzyków z tłuszczu;
 • Poprzez remodeling twarzy można osiągnąć efekt liftingu.

Ponadto, VOLUMA Corneal odżywia i nawilża skórę, poprawiając napięcie skóry i nadając jej gładkość.

Po zakończeniu sesji zastrzyków, lekarz wykona masaż w miejscu podania preparatu! aby upewnić się, że VOLUMA Corneal jest odpowiednio i równomiernie rozprowadzony.

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu VOLUMA Corneal powinny być wykonywane przez lekarzy mających doświadczenie w zakresie techniki wstrzykiwania.

Pytania / odpowiedzi

W jakim wieku powinnam się zdecydować na zastrzyki VOLUMA Corneal?

VOLUMA Corneal przeznaczony jest dla osób dorosłych. Stanowi idealny implant służący do remodelowania objętości twarzy i korekcji opadającego podbródka.

Jak długo trwać będą efekty zastosowania VOLUMA Corneal?

Średni efekt działania VOLUMA Corneal trwa od 12 do 18 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od:

 • wieku;
 • fizjologii;
 • stylu życia (palenie i narażenie na działanie słońca lub promieniowanie UV może skracać ten okres)
 • ilości wstrzykniętego środka I techniki lekarza wykonującego zabieg.

Czy konieczne jest dostrzykiwanie?

Twój lekarz będzie mógł zaproponować Ci sesję dodatkową, 3-4 tygodnie po sesji początkowej, nawet jeśli wszystko, czego będzie trzeba to korekcja przy pomocy produktów SURGIDERM®.

Czy zabieg jest bolesny?

To zależy od zastosowanej techniki iniekcji. Twój lekarz może zaproponować znieczulenie miejscowe, aby podczas zabiegu nie odczuwać dyskomfortu.

Dlaczego VOLUMA Cerneal a nie wypełniacz zmarszczek?

VOLUMA Cerneal to gęsty żel, który został opracowany specjalnie w celu odbudowy objętości twarzy. Trudno jest osiągnąć podobny efekt stosując wypełniacz zmarszczek.

Kiedy mogę wrócić do życia towarzyskiego?

Wyniki estetyczne są natychmiastowe i zapewniają bardzo naturalny wygląd. Do życia towarzyskiego można wrócić natychmiast.

Czy są jakieś działania uboczne?

Po zastrzyku możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia, lekkie opuchnięcie lub siniak w miejscu iniekcji. Lekarz poinformuje cię o tym. Skutki te nie są trwale i z łatwością można je zamaskować makijażem. Jednakże, bez wahania poinformuj lekarza, jeśli objawy te nie ustąpią (ponad tydzień), lub w przypadku zauważenia jakichkolwiek innych działań ubocznych.

A co z przeciwwskazaniami?

Istnieją. Nie są one związane konkretnie z preparatem VOLUMA Cerneal, lecz z typem terapii. Z tego względu należy poinformować lekarza o:

 • Wcześniejszych patologiach, takich jak choroby autoimmunologiczne, alergie, znana nadwrażliwość na kwas hialuronowy, tendencji do pojawiania się blizn przerostowych, immunoterapii, chorobach zapalnych lub zakaźnych (trądzik, opryszczka), itp.;
 • Ciąży lub karmieniu piersią;
 • Wcześniejszych zabiegach estetycznych, w szczególności stosowaniu środków trwałych.

Zaleca się także nie łączenie terapii przy pomocy VOLUMA Corneal z zabiegami laserowymi, głębokim peelingiem chemicznym lub dermabrazją podczas tej samej sesji terapeutycznej.

Jakie są zalecenia na okres przed zabiegiem?

Przez co najmniej trzy dni przed zabiegiem nie zażywaj aspiryny. Podczas wstrzykiwania, ryzyko wystąpienia siniaków i opuchnięcia jest większe w przypadku pacjentów podlegających leczeniu antykoagulacyjnemu.

A po zabiegu?

Zaleca się nie wywieranie nacisku oraz nie wykonywanie masażu w miejscu zastrzyku przez okres kilku pierwszych dni po zabiegu. W czasie pierwszych dwóch tygodni po leczeniu zalecamy unikanie dłuższego narażenia na temperatury poniżej 0 st. C, słońce lub silne gorąco (promieniowanie UV, sauna, kąpiele parowe, itp.).

Informacje zawarte na tej stronie nie są wyczerpujące. Zasadnicze znaczenie ma konsultacja z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi.