Peelingi chemiczne

Bellamed

PEELING – czyli złuszczanie jest stary, jak świat. Już w starożytnym Egipcie panie używały kwasów do wybielania i odmładzania skóry, kąpiąc się w mleku. Indianki szorowały skórę mielonym pumeksem, zaś Turczynki opalały twarz płomieniami, aby po wygojeniu i pojawieniu się świeżego naskórka wyglądać dużo młodziej. W moim gabinecie nie stosuję aż tak drastycznych metod, ale te, których używam wcale nie są mniej skuteczne.

Wykonuję także peeling chemiczny bardzo skuteczny w odmładzaniu szyi i dekoltu, gdyż jest to jeden z nielicznych dostępnych peelingów skutecznych w działaniu na tą okolicę.

Peelingi oparte na różnych stężeniach kwasu glikolowego (35% – 70%),dobierane są przez lekarza w zależności od stanu i potrzeby skóry. Tak, jak wszystkie lekarskie peelingi chemiczne sa wskazane w zaburzeniach łojotokowych, leczeniu przebarwień, wiotkości skóry. Usuwają też drobne zmarszczki a spłycają głębokie.

Należy podkreślić, iż poprawa wyglądu skóry po peelingu nie jest tylko efektem natychmiastowego działania ale trzeba wiedzieć, iż systematyczne wykonywanie tego zabiegu (oczywiście w odpowiednich stężeniach kwasów i o odpowiednio niskim pH, wyłącznie przez wyszkolonego w tym lekarza), powoduje w ciągu 3 – 6 miesięcy utrwalenie lepszego wyglądu skóry poprzez:

  • stymulację produkcji własnego kolagenu
  • przebudowę warstw skóry na „młodszy model”.

Po zabiegu peelingu czy mikodermabrazji nasze kremy stosowane w domu zyskają niezwykle na skuteczności i aktywności, znacznie większa ich część wchłonie się do tak przygotowanej skóry.

EASY TCA

Pilling oparty na kwasie trójchlorooctowym, dający doskonałe efekty w terapii odmładzającej i innych wskazaniach:

  • przebarwienia
  • trądzik i jego pozostałości
  • uzyskanie efektu spłycenia drobnych zmarszczek, napięcia skóry, poprawy kolorytu.

Szczególnie dobrze reaguje na ten typ pillingu skóra tłusta, łojotokowa, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, skóra z  cechami tzw. fotostarzenia.

Pilling ten jest metodą stosowaną w Progresywnej Terapii Odmładzającej, która polega na zastosowaniu 4 zabiegów w odstępach 1-tygodniowych. Między zabiegami należy stosować krem uzupełniający działanie pillingu, dobrany do rodzaju skóry i jej potrzeb.

Pilling ten możemy stosować celem poprawy wyglądu, leczenia i odmłodzenia:

  • twarzy
  • dekoltu
  • pleców
  • rąk

ONE TOUCH  PEEL

Jest to głęboki, miejscowy pilling, oparty na zastosowaniu skoncentrowanego kwasu trójchlorooctowego wraz z innymi kwasami (cytrynowy, askorbinowy, fosforowy).

Stosowany jest na głębokie przebarwienia i rogowacenia miejscowe – nie większe niż 1 – 1,5 cm średnicy.

Ten pilling stosujemy na tzw. „kwiaty starości”, a więc brązowe plamki na skórze twarzy, dekoltu i rąk.

EASY PHYTIC PEEL

Jest to pilling o powierzchownym działaniu, przeznaczony dla pacjentek, które nie życzą sobie lub nie mogą sobie pozwolić na widoczne złuszczanie.

Jest to roztwór złożony z 4 kwasów, których działanie jest stopniowe, rozłożone w czasie.

WSKAZANIA to:

Zapobieganie starzeniu się skóry, przebarwienia, utrzymanie ładnego wyglądu skóry.

Tak, jak po wszystkich L-hydroksykwasach stosowanych w serii i w wysokich (lekarskich) stężeniach-efektem jest wzrost grubości skóry właściwej, wzrost ilości włókien elastyny i gęstości kolagenu, co znacznie poprawia jędrność skóry i przywraca jej młody wygląd.

Zabieg nie wymaga żadnych przygotowań, wskazane jest wykonanie serii 6 pillingów w odstępach 1-2-tygodniowych.

PEELING MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia. Struktura chemiczna kwasu podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak kwasy AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie bakteriobójcze.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Dostępne są dwie formy peelingu migdałowego:

PEELING MIGDAŁOWY 50

PEELING MIGDAŁOWY PLUS

Zaletą peelingu jest znikome ryzyko powstania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

Kwas migdałowy może być stosowany w połączeniu z kwasem kojowym, fitowym, salicylowym, wyciągiem z winogron, substancjami przeciwutleniającymi, rezorcynolem, kwasem tioglikolowym.

KIEDY PODDAC SIĘ ZABIEGOWI?

Najczęstszymi wskazaniami do peelingu migdałowego PEELING MIGDAŁOWY PLUS są : dyschromie – melazma, hiperpigmentacje pozapalne, piegi. Zabiegi mogą być powtarzane, co 21 – 30 dni.

Najczęstszymi wskazaniami do peelingu migdałowego PEELING MIGDAŁOWY 50 są : trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry. Zabiegi mogą być powtarzane, co 15 – 30 dni.

Peeling migdałowy może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji.