Mezoterapia

Bellamed

 

 

Mezoterapia od lat była wykorzystywana w leczeniu wielu schorzeń, nie tylko skórnych. Dopiero w latach70 – tych metodę zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej do ostrzykiwań skóry w celach leczniczych i profilaktycznych. W chwili obecnej wykonuje się te zabiegi na całym świecie, choć lekarzy uprawnionych do ich wykonywania w Polsce jest zaledwie kilkudziesięciu.

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu cieniutką igłą, tuż pod naskórek (bardzo płytko) małych dawek substancji leczniczej.

Jest to doskonała profilaktyka przeciwko starzeniu się skóry i wypadaniu włosów, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych wprost do skóry na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, skórze owłosionej głowy.

Mezoterapia – to nowoczesna metoda regeneracji i odżywiania skóry. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia – jak wcześniej wspomniałam, to także bardzo skuteczna metoda w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane substancje odżywiające włosy (dexpantenol, oligoelementy) powodują regenerację struktury włosa, zahamowanie procesu wypadania (stymulację wzrostu włosa), a w 20% przypadków możliwe jest odrastanie włosów.

Przed zabiegiem sporządza się roztwory do injekcji, które stanowią mieszaninę 2 – 3 substancji rewitalizujących i regenerujących. Są one odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Częstość zabiegów ustala lekarz, dostosowując do indywidualnych wymagań pacjenta. Najczęściej – początkowo jest to 1 zabieg na 1 – 2 tygodnie przez 2 – 3 miesiące, potem zabiegi podtrzymujące efekt kosmetyczny – 1 zabieg na kilka miesięcy. Ale jeszcze raz podkreślam – jest to ustalone indywidualnie.

Podsumowując, po zabiegu mezoterapii spodziewamy się:

  • korekcji drobnych zmarszczek, zapobieganie powstaniu głębszych
  • przywrócenia gładkości, elastyczności i napięcia skóry
  • zmniejszenia produkcji łojotoku
  • poprawy kondycji włosów
  • szybkiej niechirurgicznej poprawy wyglądu i kondycji skóry

PO PROSTU WYGLĄDAMY I CZUJEMY SIĘ MŁODSI

Mezoterapia

Twój sposób na piękno

Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dermatologii estetycznej.

Jest ona doskonałą profilaktyką przeciwko starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch. Zabiegi może wykonywa tylko lekarz.

W mezoterapii sporządza się roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę trzech substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Mezoterapia to bardzo skuteczna metoda w profilaktyce wypadania włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy ( dekspantenol, oligoelementy) powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, a w 20% przypadków możliwe jest nawet odrastanie włosów.

Mezoterapia jest również niezastąpiona w walce z cellulitem. Zastrzyki z kofeiną, roślinnymi wyciągami z nostrzyka żółtego i rutyny poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (lioliza) co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej.

ZALETY MEZOTERAPII

Koryguje zmarszczki

Poprawia kondycję włosów

Przywraca gładkość skóry ciała

Szybko, niechirurgicznie poprawia

 Kondycję i wygląd skóry

Mezoterapia to nowoczesna metoda regeneracji i odżywiania skóry. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.